Październik w klasie I

Październik w klasie I

13 października 2023 r. uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie. Ślubowali uczyć się pilnie i chętnie, szanować pracę swoją i innych, dbać o dobre imię klasy i szkoły oraz kochać swoją ojczyznę, żyć odważnie i uczciwie.

Pierwszoklasiści odebrali legitymacje szkolne oraz pamiątkowe dyplomy.

Najpierw z wielkim przejęciem pierwszaki recytowały wiersze i śpiewały piosenki, a później przyjmowały życzenia i upominki od rodziców, koleżanek oraz kolegów.

Bądźcie zawsze uśmiechnięci i wierzcie we własne możliwości. Powodzenia!

Podsumowując tydzień, pierwszaki wykonały jeże z papieru. Każdy pierwszak wie, że jeże nie przepadają za jabłkami, ale nie mogły się powstrzymać, żeby nie przykleić na pracach dorodnych jabłuszek. Zapewne dlatego, że jeże można spotkać w ogrodach i sadach.

Tangram i twórczość uczniów I A. Przy okazji przypomnienie figur geometrycznych i poznanie nowej figury.

To była niezwykła przygoda dla uczniów – jesień w postaci lapbooka. Ta forma nabywania umiejętności w połączeniu z jesiennym spacerem po okolicy sprawdziła się doskonale.

Uczniowie uczęszczający na zajęcia projektowe z matematyki zmierzyli się z odkodowywaniem jesiennych obrazków. Szło im bardzo dobrze.

W dniu dzisiejszym uczniowie klasy I A odwiedzili miejscowy cmentarz, aby uporządkować grób byłego nauczyciela, postawić kwiaty i zapalić znicze. Miło było usłyszeć od obcych osób, że to bardzo ładnie, iż dzieci od najmłodszych lat uczone są, aby pamiętać o tradycjach.

Wychowawczynie klas pierwszych