Wrzesień w klasie I

Wrzesień w klasie I

Na pierwszych zajęciach plastycznych powstały wesołe wizytówki pierwszaków.


Na początku przypomnienie poznanych zasad poruszania się po drogach, wybranych znaków drogowych, a później zastosowanie wiadomości w praktyce.

Z okazji 91 rocznicy katastrofy lotniczej patronów naszej szkoły Franciszka Żwirki i Stanisława Wigury, pierwszaki obejrzały krótką prezentację przygotowaną przez wychowawcę klasy oraz gazetki na holu szkoły i w sali lekcyjnej. Wysłuchały kilku faktów dotyczących ich osiągnięć i ciekawostek związanych z ich osobami.

Wszystkie zajęcia w klasie I A związane były z kropką. Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością. Pracowali z przyjemnością i zaangażowaniem.

Uczniowie bardzo chętnie włączyli się w akcję sprzątania świata. Wyzbierali śmieci na boisku oraz wzdłuż drogi za ogrodzeniem szkoły. Śmieci błyskawicznie znikały w wielkim worku.

Dzisiaj w naszej klasie gościliśmy pana policjanta, który przybliżył uczniom zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Podkreślił, że bardzo istotne jest noszenie kamizelek odblaskowych, szczególnie po zmroku.

Dziewczynki wraz z wychowawczynią przygotowały dla chłopców upominki z okazji Dnia Chłopaka. Same wykonały zakładki do książki oraz ozdobne torebki. Pamiętały także o Panu Rogaszewskim, który ma z nimi zajęcia komputerowe.

Chłopcy byli bardzo zadowoleni z upominków. Ładnie podziękowali koleżankom i od razu zaczęła się wymiana kart, która trwała prawie na wszystkich przerwach.
Anna Klimas