Innowacje w IIIA

Innowacje w IIIA

W tym roku szkolnym uczniowie III A będą utrwalali zasady ortograficzne w postaci krzyżówek, rebusów i łamigłówek. Rozpoczęliśmy od krzyżówki.

Chłopcy coraz sprawniej potrafią wykonać kartki okolicznościowe. Bardzo cieszy mnie fakt, że robią to z prawdziwą przyjemnością.

Na terenie otaczającym szkołę mamy sporo drzew liściastych i iglastych, więc dzisiejsza lekcja w terenie nie była przypadkowa. Pierwsze kroki skierowaliśmy w stronę ściętego drzewa, aby sprawdzić, czy da się obliczyć jego wiek i poszukać mieszkańców w spróchniałym pniu. Chłopcy bardzo sprawnie nazywali drzewa liściaste i iglaste, sprawdzali, czy możliwe jest objęcie pnia drzewa w pojedynkę, wskazywali różnice między liściem brzozy i lipy.

Jesienne mandale z darów jesieni wyszły pięknie. Kiedy chłopcy próbowali je przerysować na kartkę, doszli do wniosku, że te z naturalnego tworzywa są ładniejsze, a rysunek nie oddaje tego piękna. Przekładanie, dokładanie, przesuwanie, dopasowywanie – wiele czynności wykonali aby dopracować swoje prace. Na koniec była degustacja orzechów.

Anna Klimas