Nasza szkoła od września dołączy do #SuperKoderów!

Nasza szkoła od września dołączy do #SuperKoderów!

#SuperKoderzy to program edukacyjny Fundacji Orange. Jest przeznaczony dla uczniów klas 4-8, w tym dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. W czasie cyklu zajęć prowadzonych na lekcjach poszczególnych przedmiotów uczniowie poznają podstawowe zasady programowania, jednocześnie wykonując zadania zgodne z podstawą programową danego przedmiotu.
#SuperKoderzy uczą się grać na bananach, programować stację pogodową, tworzyć interaktywne multimedialne reportaże, a nawet własne strony internetowe czy gry dla robotów.

W naszej szkole od września obecna klasa IV (a przyszła klasa V) będzie realizowana na lekcjach matematyki ścieżkę Robo-matematcy. Będziemy programować mBota oraz tworzyć grę w rozmiarze maxi.

Anna Lada