Dzień Matematyki 2019 „Matematyka dzika”

Home / Aktualności / 2018 / 2019 / Dzień Matematyki 2019 „Matematyka dzika”

 

Nasza szkoła po raz kolejny brała udział w obchodach Dnia Matematyki, który w tym roku przypadł 12 marca. Uczniowie IV-VIII podczas interaktywnych lekcji matematyki pt. „Matematyka dzika” rozwiązywali zadania matematyczne związane z dziką przyrodą  w Polsce.

Zadania były skierowane do wszystkich uczniów, tych lubiących matematykę, i tych którzy nie przepadają za tym przedmiotem. Nie wymagały one dużej wiedzy matematycznej – wystarczył otwarty umysł, umiejętność czytania ze zrozumieniem i logicznego myślenia, a przede wszystkim chęć do zabawy matematyką.

Lekcja miała na celu ukazanie obecności matematyki w naszym codziennym życiu oraz wskazanie diagramów i wykresów jako podstawowych narzędzi przedstawiających i opisujących otaczającą nas rzeczywistość.

Podczas rozwiązywania zadań dowiedzieliśmy się m.in. że w polskich lasach żyją 2 gatunki zwierząt objętych ścisłą ochroną: żbik i ryś, ile w Polsce żyje kozic tatrzańskich oraz jak nietoperz posługuje się echolokacją. Takie połączenie utrwalania wiedzy przyrodniczej i matematycznej sprawiło uczniom dużo przyjemności, nie było kolejnym  nudnym testem.

Za zaangażowanie w rozwiązywanie zadań każda klasa otrzymała od pani dyrektor Hanny Dorendy pamiątkowy dyplom oraz cukierki, a uczniowie z najlepszymi wynikami w klasie zostali nagrodzeni słodkim upominkiem i 6 z matematyki.

Najlepsze wyniki w swojej klasie osiągnęli:

IV Paulina Kudlińska

Va Bartosz Jurkiewicz

Vb Patryk Katlewski

VI Emilia Zdziarska

VII Dominik Grążawski

VIII Natalia Osiak, Bartosz Bolechowicz i Radosław Ruta

 

Dziękuję za wspólną zabawę i zapraszam do obejrzenia galerii.

Organizator

Anna Lada