Każdy może być artystą

Home / Aktualności / 2018 / 2019 / Każdy może być artystą

28 listopada uczniowie klas I-III uczestniczyli w kreatywnych warsztatach muzyczno – plastycznych w Centrum Kultury Dwór Artusa. Zajęcia składały się z trzech modułów.  Miały na celu pobudzić kreatywność i zainteresować dzieci sztuką oraz przygotować je do tego, aby w przyszłości stały się świadomymi odbiorcami kultury.

Moduł pierwszy nosił nazwę CO W OBRAZIE PISZCZY? Uczniowie uczyli się czytania malowideł, poznawali pracę historyka sztuki, odszukiwali róznice między pozornie identycznymi obrazami, dowiedzieli się, co to jest martwa natura, jakie są jej warianty i co one symbolizują. Ponadto doskonale bawili się przy tworzeniu autorskich martwych natur.

Moduł drugi – I TY MOŻESZ ZOSTAĆ DJ-EM- nauka gry na gramofonach dj-skich – był okazją na poznanie podstaw scratchingu pod okiem światowych mistrzów DJ-ingu. Uczniowie zostali zapoznani z gramofonem i dowiedzieli się, że to taki sam instrument, jak każdy inny. Poza tym mieli możliwość poczucia się jak DJ podczas miksowania utworów.

Moduł trzeci był zatytułowany GRANIE NA BANANIE – interaktywne warsztay muzyczne. Uczniowie utrwalali takie pojecia jak: rytm, dźwięk, harmonia, linia melodyczna, miksowali dźwięki przy użyciu owoców. Dzięki specjalnej technologii możliwa była gra na bananie, jak na profesjonalnym instrumencie muzycznym. Te zajęcia  najbardziej przypadły uczniom do gustu. Każdy mógł stworzyć własne kopozycje. Niektórzy tak się wczuli w rolę, że wygrywali niesamowite melodie.

Wszyscy uczniowie byli pod ogromnym wrażeniem tych warsztatów i dopytywali, kiedy przyjedziemy na kolejne.  Dodatkowym elementem zajęć były „wywiady” z uczniami. Uczestnicy wypowiadali się przed kamerami na temat swoich wrażeń i odczuć. Jednych to onieśmielało, inni czuli się jak ryby w wodzie. Z całą pewnoscią ten wyjazd na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów.

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć do naszej galerii.

   Anna Klimas

                                                                                                       organizator wyjazdu