Pierwsze spotkanie z operetką

Home / Aktualności / 2018 / 2019 / Pierwsze spotkanie z operetką

W czwartek, 22 listopada grupa 40 uczniów klas VI-VIII naszej szkoły wybrała się do  Bydgoszczy na operetkę „Hrabina Marica”. Dla wszystkich uczestników była to pierwsza wizyta w operze i pierwszy kontakt z muzyką klasyczną na żywo. Uczniowie z pewnym niepokojem podchodzili do tego, co ich czeka. Sztuka operowa, w tym również operetka, nie jest najłatwiejsza w odbiorze, ale dzięki wcześniejszemu wprowadzeniu na lekcjach muzyki i języka polskiego uczniowie orientowali się w przebiegu wydarzeń na scenie. Podczas oglądania zwracali uwagę na wszystkie elementy tworzące spektakl: grę aktorów, śpiew solistów, partie chóralne, tancerzy baletowych, orkiestrę, dyrygenta, dekoracje i stroje. Zdecydowana większość młodzieży znalazła w spektaklu coś interesującego dla siebie i nie żałuje, że wybrała się do opery, co bardzo cieszy. Duża grupa uczniów zadeklarowała chęć udziału w kolejnym takim przedsięwzięciu. Miło, że mamy w naszej szkole młodych melomanów. Mamy nadzieję, że uda się zorganizować kolejne tego typu wyjazdy i zaszczepić w uczniach zamiłowanie do muzyki operowej.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć do naszej Pierwsze spotkanie z operetką (22 listopada 2018)

Marlena Błaszkowska