Niepodległa 1918-2018

Home / Aktualności / 2018 / 2019 / Niepodległa 1918-2018

100 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę świętowaliśmy w naszej szkole w piątek, 9 listopada. Uroczystość miała formę potyczek międzyklasowych. Na początek uczniowie zaprezentowali się wszystkim w biało – czerwonych strojach z przypiętymi na piersi narodowymi kokardami. Następnie każda z klas zaśpiewała przygotowaną pod kierunkiem wychowawcy pieśń lub piosenkę patriotyczną. Ogromne wrażenie na wszystkich zrobiły starannie przygotowane stroje i rekwizyty artystów, które były idealnym uzupełnieniem do klasowych śpiewów. W przerwach między występami uczniowie rozwiązywali zadania dotyczące Polski – jej historii, geografii, literatury, a także sportu i muzyki. Ponadto każda klasa wykonała laurkę dla Polski z okazji Jej święta – rocznicy odzyskania niepodległości. Starsi uczniowie redagowali również okolicznościowe życzenia, a najmłodsi układali i kolorowali puzzle – godło Polski oraz flagi sąsiadów naszego kraju. Wszyscy z dużym zapałem włączyli się w rozwiązywanie zadań i występy artystyczne.

Zmagania międzyklasowy oceniało jury w składzie: Marta Gajtkowska, Małgorzata Jelińska, Iwona Trzpil. Ostateczne wyniki potyczek:

W kategorii klas młodszych: 1.miejsce klasa II+III, 2.miejsce oddział przedszkolny, 3.miejsce klasa I i punkt przedszkolny.

W kategorii klas IV-VIII: 1.miejsce klasa IV i klasa Vb, 2.miejsce klasa VII i klasa VIII, 3.miejsce klasa VI, 4.miejsce klasa Va.

Bardzo dziękuję wszystkim uczniom za aktywny udział w uroczystości, rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie i skompletowanie strojów, a wychowawcom za zorganizowanie klasowych występów.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć do naszej galerii.

organizator uroczystości

Marlena Błaszkowska