Wielkanocne świętowanie 28.03.2018 r.

Home / Archiwum / 2017 / 2018 / Wielkanocne świętowanie 28.03.2018 r.

To już kolejna Wielka Środa, w którą spotkaliśmy się w naszej szkole na wielkanocnym świętowaniu. Wiosenno-wielkanocne dekoracje dopełniały to wyjątkowe wydarzenie, na które czekaliśmy cały rok. Uczniowie klasy I pod kierunkiem wychowawczyni przygotowali inscenizację o tematyce wielkanocnej. Dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z wychowawczynią zaprezentowały przedstawienie ilustrujące pożegnanie zimy i powitanie wiosny, która jest nieodłącznym elementem świąt Wielkiej Nocy. Z nadejścia wiosny cieszą się nie tylko ludzie, ale także zwierzęta, co doskonale pokazały przedszkolaki. Powracające ptaki, budzące się ze snu zimowego zwierzęta przynoszą radość i nadzieję. Pierwszaki przypomniały wiele sposobów ozdabiania jaj na Wielkanoc. Nie zabrakło pisanek, kraszanek i nalepianek. Na wielkanocnym stole pojawiły się baby wielkanocne, mazurki, koszyk ze święconką, bazie i baranek cukrowy – symbol tych radosnych świąt. Przy dźwiękach piosenki przybyli chłopcy z kurkiem i oczywiście dyngusiarze, którzy wywołali wśród publiczności salwy śmiechu i piski radości. Mali aktorzy bardzo się starali, aby jak najdokładniej i najwierniej przedstawić nasze polskie zwyczaje wielkanocne. Patrząc na zgromadzonych gości i całą brać uczniowską, można stwierdzić, że sprostali zadaniu. Po występach wszyscy zgromadzeni na sali zostali zaproszeni przez panią dyrektor na okolicznościowy poczęstunek, gdzie na białym obrusie pachniało ciasto upieczone przez rodziców oraz jajka – nieodzowny symbol tych świąt. W trakcie poczęstunku goście mogli podziwiać prace plastyczne dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniów klasy I. Po tych przyjemnych chwilach wszyscy rozeszli się do domów, aby w rodzinach oczekiwać na ten szczególny, wielkanocny poranek.

W tym dniu miało tez miejsce ogłoszenie wyników Międzyszkolnego Konkursu Palm Wielkanocnych, który już od 19 lat jest organizowany w naszej szkole.

Dziękuję serdecznie pani Renacie Siedleckiej i pani Elżbiecie Gajewskiej za upieczenie bab wielkanocnych i mazurków na nasz świąteczny stół. Do pięknej oprawy plastycznej tegorocznego przedstawienia przyczynili się także rodzice Jakuba Latko, ucznia klasy I, którzy bezinteresownie wykonali śliczny drewniany płotek, koguty, kurę, kurczaki i zajęczą rodzinkę. Bardzo Im dziękuję.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć do naszej galerii

                                                                                                                     Anna Klimas