Nasz kiermasz skończył 18 lat!

Home / Archiwum / 2017 / 2018 / Nasz kiermasz skończył 18 lat!

Jak każdego roku na początku grudnia zaprosiliśmy do szkoły nie tylko naszych bliskich, ale również wszystkich mieszkańców gminy na kiermasz bożonarodzeniowy – już XVIII. Tym razem szkoła powitała gości nastrojowymi biało-fioletowo-srebrnymi dekoracjami. W głównym miejscu sali stanęła piękna, pachnąca choinka ozdobiona ręcznie wykonanymi, papierowymi aniołami. Uwagę wszystkich gości zwracała również naturalnych rozmiarów szopka bożonarodzeniowa, która została przygotowana jako świąteczna dekoracja Grzywny. Jednak swoją premierę miała  podczas szkolnego kiermaszu.

Goście z przyjemnością próbowali ciast upieczonych przez rodziców i spędzali czas na rozmowach przy kawie. W tym roku mogli się również posilić przepysznymi pierogami serwowanymi przez Koło Gospodyń Wiejskich ze Strużala.

Jak każdego roku na stoiskach klas można było znaleźć niezwykle pomysłowe ozdoby świąteczne. Znowu okazało się, że mimo iż w sklepach dostępne są najróżniejsze świecidełka, nie brakuje miłośników tych wyjątkowych, ręcznie wykonanych kartek, zawieszek, bombek, stroików.  Wiele osób odwiedza nasz kiermasz co roku w poszukiwaniu oryginalnych drobiazgów. Jak na świąteczny kiermasz przystało na stoiskach nie zabrakło również pachnących pierniczków pieczonych przez dzieci, a klasa VII kusiła wszystkich pajdami chleba ze swojskim smalcem i kiszonymi ogórkami.

Kolejny raz ogromny wysiłek włożony w przygotowanie imprezy został doceniony przez gości, którzy bardzo zadowoleni, w świątecznym nastroju  opuszczali szkołę.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć do naszej galerii

Marlena Błaszkowska