Rozśpiewany Dzień Dziecka

Home / Archiwum / 2016 / 2017 / Rozśpiewany Dzień Dziecka

W tym roku w naszej Szkole Dzień Dziecka świętowaliśmy 2 czerwca. Na początek w sali gimnastycznej odbył się szkolny konkurs pod tytułem „Rozśpiewane Dzieciaki”, w którym reprezentanci wszystkich klas śpiewali wybrane i przygotowane przez siebie piosenki. Repertuar był bardzo szeroki – od „Muchy w mucholocie” po „Oczy zielone” Zenka Martyniuka czy  „Plastikową biedronkę”. Wszystkie występy były nagradzane przez publiczność gromkimi brawami, a przez jurorów słodyczami. Po długich obradach jury zdecydowało się przyznać w kategorii klas młodszych  pierwsze miejsce Martynie Kontowicz z klasy IIIb, a w kategorii klas starszych Szymonowi Lisowi z klasy V. Serca widzów skradł zespół „Dziewczynki z klasy VI”, który za brawurowe wykonanie piosenki „Ona tańczy dla mnie” otrzymał nagrodę publiczności. Po ogłoszeniu wyników zwycięzcy raz jeszcze pojawili się na scenie, aby tym razem wspólnie zaśpiewać dla wszystkich jeden z popularnych przebojów.

Po zakończeniu zmagań wokalnych rozpoczęła się druga, sportowa, część obchodów Dnia Dziecka. Na boisku szkolnym uczniowie próbowali swoich sił w przygotowanych konkurencjach sportowych. Były rzuty do butelek wypełnionych wodą, strzały na bramkę, kręgle, warcaby na trawie, nietypowe rozgrywki w piłkę nożną. Nagrodami za udział w poszczególnych konkurencjach były cukierki, a dla najwytrwalszych i najlepszych – medale.

Sołtysowi wsi Grzywna, Panu Marcinowi Grzeszczakowi, dziękujemy za pomoc w zaopatrzeniu i słodką niespodziankę dla dzieci.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć do naszej GALERII

Marlena Błaszkowska