W krainie dinozaurów

Home / Archiwum / 2016 / 2017 / W krainie dinozaurów

Dnia 24 maja dzieci z oddziału przedszkolnego wyruszyły na poszukiwanie dinozaurów do Solca Kujawskiego. Po dotarciu na miejsce czekało ich wiele niespodzianek. Najpierw w kinie 5D oglądały „narodziny” naszej planety i film o przyszłości z różnymi dziwnymi stworzeniami w roli głównej.

Następnie z przewodnikiem dzieci przeniosły się do świata dinozaurów. Ścieżka dydaktyczna była tak wyczerpująca, że od razu po niej trzeba było coś zjeść. Kolejną atrakcją było Muzeum. Tu dopiero można było się zmierzyć z ogromnym mamutem, obejrzeć amonity i inne ogromne stwory lub ich szkielety. Pani przewodnik bardzo ciekawie opowiadała o dawnych czasach i stworzeniach, które wtedy żyły.

Kolejnym punktem dnia była zabawa w paleontologów. Każde dziecko z zapałem zabrało się do pracy i już po chwili doświadczyło wspaniałego uczucia odkrywcy. Oczywiście był to szkielet dinozaura.

Potem obiad i szybko na karuzele, aby zdążyć przed deszczem. Po zabawie na świeżym powietrzu, nadeszła ogromna ulewa. To jednak nie stanęło na przeszkodzie, żeby pograć w gry pod namiotem. Z dobrym humorem  i wieloma pamiątkami wróciliśmy do szkoły. Szkoda tylko, że nie mieliśmy czasu, aby pobawić się na placu zabaw.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć do naszej GALERII

Anna Kordowska