Ciasto pachnie na świątecznym obrusie…

Home / Archiwum / 2016 / 2017 / Ciasto pachnie na świątecznym obrusie…

W środę 12 kwietnia w naszej szkole zgromadzili się uczniowie, nauczyciele, rodzice i zaproszeni goście, aby razem świętować nadchodzącą Wielkanoc. Za oknem wiało i padało, a w naszej sali gimnastycznej królowała wiosna. Wszystko za sprawą uczniów z klasy III A i dzieci z oddziału przedszkolnego, którzy przygotowali pod kierunkiem wychowawczyń na ten dzień specjalne inscenizacje, pełne ciepła, radości, kolorów, oczywiście bez chmur i deszczu. Odpowiednia scenografia, stroje, rekwizyty i pięknie udekorowane i zastawione stoły, z wielkanocnym poczęstunkiem, sprawiły, że poczuliśmy nadchodzące święta. Mali aktorzy starali się jak najdokładniej przypomnieć zwyczaje i tradycje wiosenno-wielkanocne. Pokazali przyrodę budzącą się do życia, zwierzęta, które zwiastują nadejście wiosny, kolorowe pisanki, koszyczki ze święconką, wielkanocne palmy, baby i mazurki. Nie zabrakło także wielkanocnych zajączków z koszami pełnymi słodyczy, chłopców z kurkiem oraz dyngusiarzy, którzy wywołali wśród publiczności największe poruszenie. Całość przeplatana była radosnymi, okolicznościowymi piosenkami. Zgromadzeni z uwagą oglądali przedstawienie. Mali aktorzy dawali z siebie wszystko, aby zaciekawić gości i pokazać, że doskonale znają zwyczaje wielkanocne. Myślę, że im się to udało. Na zakończenie występu, wielkanocny zajączek złożył wszystkim świąteczne życzenia, a pani dyrektor zaprosiła na okolicznościowy poczęstunek.

O dekorację stołów, jak co roku, zadbała koleżanka Marlena Błaszkowska.

Ciasta na wielkanocny stół upiekli rodzice uczniów naszej szkoły i zaprzyjaźnione panie z Koła Gospodyń Wiejskich, za co bardzo dziękujemy.

Dziękujemy również rodzicom uczniów klasy III A i oddziału przedszkolnego za pomoc w obsłudze.

Bardzo dziękujemy panu Marcinowi Grzeszczakowi, sołtysowi wsi Grzywna, za wypożyczenie  naczyń i krzeseł na naszą uroczystość wielkanocną.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć do naszej GALERII

Organizatorki spotkania

Anna Klimas

Anna Kordowska