„W krainie baśni braci Grimm”

Home / Archiwum / 2016 / 2017 / „W krainie baśni braci Grimm”

Pod takim tytułem zorganizowany został konkurs czytelniczy w naszej klasie.

We wtorek, 14 marca 13 uczniów klasy III A przystąpiło do konkursu. Uczestnicy w wyznaczonym terminie przeczytali 10 wskazanych baśni braci Grimm. Rozwiązywali test ze znajomości treści przeczytanych baśni, krzyżówkę z hasłem, odgadywali tytuły baśni na podstawie ilustracji, rekwizytów. Ponadto w oparciu o przeczytane cytaty wskazywali postać, która wypowiedziała te słowa, poprawiali błędnie zapisane tytuły, wymieniali bohaterów wybranych baśni oraz ich zadania i zajęcia. Trzeba było uważnie i wielokrotnie przeczytać dany utwór, aby odpowiedzieć na tak szczegółowe pytania. Maksymalnie można było uzyskać 80 punktów, zwycięzca zdobył ich 78. Po dokładnym sprawdzeniu wszystkich prac konkursowych 15 marca nadszedł czas na ogłoszenie wyników, które przedstawiały się następująco:

 

Zwycięzcami konkursu zostali:

I miejsce- Mateusz Trokowski

II miejsce Igor Wiśniewski

III miejsce Maja Stokłosa

Wyróżnienia otrzymali

I wyróżnienie Miłosz Garwoliński

II wyróżnienie Lena Chmielewicz

III wyróżnienie Jakub Stokłosa

IV wyróżnienie Julia Szulc

Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe oraz przybory, które przydadzą się każdemu uczniowi.

Dodatkowo docenione zostało przez organizatora przygotowanie się do konkursu Julii Rusak i Agaty Banaszek. Pozostali uczestnicy zostali nagrodzenia zakładkami do książek. Był to kolejny konkurs w tej klasie, który przeprowadzono w ramach realizowanego w naszej szkole Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Przed każdym konkursem uczniowie mają możliwość zdobycia odznaki Wspaniałego Pożeracza Liter. Tak było też i tym razem. Ponad połowie klasy udało się „wyczytać” takie odznaki.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć do naszej GALERII

                                                                                     Anna Klimas

                                                                             organizator konkursu