Dzień Pluszowego Misia w przedszkolu

Home / Archiwum / 2016 / 2017 / Dzień Pluszowego Misia w przedszkolu

Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola ze swoimi pluszakami. Każde dziecko przedstawiło swojego małego przyjaciela. Następnie w rytm muzyki dzieci zatańczyły z misiami.

Na dzieci czekały niespodzianki przygotowane przez nauczycielkę. Najpierw odbyła się sesja zdjęciowa. Przedszkolacy wcielili się w postać Kubusia Puchatka. Potem w grupach układały puzzle ze znanymi misiami. Następnie każde dziecko wybrało sobie ulubionego misia i pokolorowało obrazek. Wygląd misia, jego ubranie można było sobie przypomnieć oglądając fragmenty bajek z udziałem małych bohaterów. Kolejnym punktem dnia było wykonanie maski misia z tekturowych talerzyków. Dzieci bardzo chętnie przystąpiły do pracy, która była wieloetapowa. Należało bowiem pomalować farbami talerzyk, potem zwinąć z pasków tektury falistej oczy i nos, z krepy złożyć w harmonijkę muchę do ozdoby, wszystko razem skleić i gotowe. Na koniec dzieci otrzymały kartę pracy, również z misiami. Zadanie polegało na pokolorowaniu tylu misiów, ile wskazywała liczba. Wszystkie dzieci udowodniły, że potrafią liczyć.

Teraz czekała je nagroda – lizaki. Wszystkim dzieciom podobał się ten dzień, przede wszystkim ze względu na swoje ulubione, ukochane misie, które mogły przynieść do przedszkola.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć do naszej GALERII

Anna Kordowska