Wycieczka do Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego i Ogrodu Zoobotanicznego

Home / Archiwum / 2016 / 2017 / Wycieczka do Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego i Ogrodu Zoobotanicznego

17 listopada 2016 r. uczniowie klas trzecich z wychowawczyniami uczestniczyli w wycieczce do Torunia.

Za oknem coraz szybciej zapada zmrok, więc pora jak najbardziej odpowiednia, aby po raz kolejny przypomnieć i utrwalić sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, w związku z tym uczniowie klas III A i III B odwiedzili WORD w Toruniu. Wykazali się doskonałą znajomością przepisów ruchu drogowego, szczególnie tych dotyczących pieszych. Bardzo dobrze radzili sobie z układaniem znaków drogowych z puzzli. Wiele przyjemności sprawiała im zabawa edukacyjna w ruch uliczny. Starali się jak najbezpieczniej poruszać po sali przedstawiającej ulice, skrzyżowania i przejścia dla pieszych z sygnalizacją świetlną i bez sygnalizacji. Na zakończenie zajęć każdy uczestnik otrzymał elementy odblaskowe, aby być zawsze dobrze widocznym na drodze.

 

Listopad, to taka pora, kiedy ptakom coraz trudniej znaleźć pożywienie. Przed uczniami miesiące, w których będą dokarmiać ptaki w szkolnych karmnikach i tych przydomowych. Aby właściwie to robić, udali się na zajęcia edukacyjne do Ogrodu Zoobotanicznego. Uczestniczyli w warsztatach „W ptasiej stołówce”, na których wykonali „tłuszczaki” dla ptaków. Wykorzystując różne rodzaje nasion oraz smalec, przygotowali pokarm dla ptaków, który zawieszą w przyszkolnych karmnikach. Ponadto dowiedzieli się, jakie ptaki najczęściej odwiedzają karmniki i czym należy je dokarmiać. Jako podsumowanie warsztatów samodzielnie uzupełniali karty pracy sprawdzające ich wiadomości zdobyte na warsztatach.

Oba punkty programu wycieczki miały charakter edukacyjny, a forma, w której były realizowane bardzo dzieciom się podobała i z pewnością przyniesie pożądane efekty.

 

                                                                                                     Organizator wycieczki

                                                                                                              Anna Klimas

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć: Galeria