VI Światowy Tydzień Tabliczki Mnożenia w Szkole Podstawowej w Grzywnie 26-30.09.2016

Home / Archiwum / 2016 / 2017 / VI Światowy Tydzień Tabliczki Mnożenia w Szkole Podstawowej w Grzywnie 26-30.09.2016

Po raz kolejny obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Tydzień Tabliczki Mnożenie. Celem akcji jest propagowanie zabawnej formy nauczania – uczenia się matematyki. Ma ona zachęcać do przypominania sobie tabliczki mnożenia w logprzyjemny i niecodzienny sposób. Akcja jest okazją do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach.

Akcja ŚDTM była wielkim szkolnym wydarzeniem. Zaangażowani byli w nią wszyscy uczniowie klas III – VI. Nasze obchody zaczęliśmy już w poniedziałek, kiedy to podczas egzaminu na znajomość tabliczki mnożenia wyłoniliśmy spośród uczniów klas III 8 Asystentów. Jednym z ich głównych i jak się okazało niełatwych zadań była ocena plakatów  o tematyce Tabliczki Mnożenia. Ilość prac jak i ich wykonanie przerosły nasze najśmielsze oczekiwania.

Asystenci pomagali również podczas organizacji czwartkowych konkursów na „Królową skakanki” i „Piłkarza matematyka”. Połączenie wysiłku fizycznego i umysłowego ze świetną zabawą okazało się strzałem w dziesiątkę. Podczas oczekiwania na lekcje i przerw niemal wszyscy uczniowie sprawdzili się w tych konkurencjach.

Przez cały tydzień podczas lekcji matematyki przypominaliśmy sobie tabliczkę mnożenia w trakcie zabaw: „Hasło dnia”, „Marmur” oraz „Matematycznych spacerów”. Aby w środę podczas pisemnego egzaminu wyłonić 4 Mistrzów Tabliczki Mnożenia, którzy potem, w piątek stali się Egzaminatorami Tabliczki Mnożenia. Podczas Egzaminu uczniowie wybierali losy z 5 działaniami z tabliczki mnożenia i jeśli odpowiedzieli na nie bezbłędnie zostawali Expertami Tabliczki Mnożenia. Nasi uczniowie wykazali się dobra znajomością tabliczki mnożenia  i aż 50 z nich otrzymało Certyfikat Experta Tabliczki Mnożenia.

Podczas uroczystego apelu podsumowaliśmy akcję, a Pani Dyrektor Hanna Dorenda wręczyła pamiątkowe dyplomy i nagrody.

Serdecznie gratulujemy wszystkim Expertom Tabliczki Mnożenia, zwycięzcom konkursów oraz wszystkim uczniom, którzy tak chętnie uczestniczyli w akcji.

Oto nasi zwycięzcy:

Asystentami zostali: Igor Wiśniewski, Mateusz Kordowski, Julia Szulc, Maja Stokłosa, Zuzanna Trzpil, Agata Banaszek, Aleksandra Kufel i Jonatan Zygmunt.

 

Wyniki konkursu na plakat pt. „Tabliczka Mnożenia”: I miejsce Marta Majerowska i Mateusz Trokowski,

II miejsce Agata Banaszek i Konstancja Banaszek, III miejsce Roksana Wiśniewska i Oliwia Zawada.

Mistrzami Tabliczki Mnożenia zostali: Aleksandra Lis, Marika Czyszek, Radosław Ruta i Majka Przybysz.

 

  Wyniki gry „Królowa skakanki”:

  1. Natalia Osiak (34 przeskoki)
  2. Maja Stokłosa

Oliwia Smoczyńska

Jakub Trzpil (po 21 przeskoków)

 

Wyniki gry „Piłkarz matematyk”:

  1. Kacper Osiak (42 punkty)
  2. Bartosz Talarek (40 punktów)
  3. Kajetan Zygmunt (38 punktów)

 

Jeszcze raz serdecznie gratuluje wszystkim zwycięzcom i uczestnikom oraz zapraszam do zabawy za rok.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć: Galeria

Koordynator lokalny SDTM: Anna Lada