Dzień Mamy w przedszkolu

Home / Archiwum / 2015 / 2016 / Dzień Mamy w przedszkolu

Dzień 03.06.2016r.  był dniem szczególnym dla przedszkolaków, ponieważ  do przedszkola zaproszone zostały mamy. Dzieci z okazji Dnia Matki przygotowały szereg niespodzianek. W ciągu tygodnia zrobiły dla swoich mam korale ze słomek i szklanych koralików. Był też kwiatek zrobiony własnoręcznie z kolorowego papieru z życzeniami zdrowia, szczęścia  i pomyślności.

Punktem kulminacyjnym był program artystyczny przygotowany przez dzieci pod kierunkiem wychowawczyni. Dzieci zamieniły się rolami i w tym dniu były kwiatami, pszczółkami, mrówką, ślimakiem, jeżem, kretem, pasikonikiem, myszką, żabką i bocianem . Zaprezentowały przedstawienie pt. „ Zagubione korale”. W wiosennej atmosferze, wszystkie zwierzęta łąki, w które wcieliły się dzieci,  przypomniały jak ważne są dla nich mamy. Po przedstawieniu wręczyły mamom upominki.

Po wspólnej degustacji, mamy i dzieci wzięli udział w przygotowanych przez nauczycielkę konkursach pt. „ Znam swoją mamę, znam swoje dziecko”. Na początku mamy rozpoznawały siebie na narysowanych przez dzieci portretach. Szczegóły odegrały tu istotną rolę. Przyszła kolej na gimnastykę dla chętnych mam. Mamy i dzieci wykazały się dużą sprawnością fizyczną  robiąc skłony, pokazując przy tym poszczególne części ciała w rytm rymowanki mówionej przez nauczycielkę. W dalszej części spotkania dzieci rozpoznawały swoje mamy po głosie. Mamy wzięły udział w quizie – wcześniej dzieci scharakteryzowały je, udzielając odpowiedzi na takie oto pytania:

  1. Jaki program telewizyjny ogląda Twoja mama?
  2. Jaki jest ulubiony kolor Twojej mamy?
  3. Jaką potrawę lubi Twoja mama?
  4. Ulubione zajęcie mojej mamy to….

Mamy udowodniły, że znają swoje dzieci, a dzieci dowiodły, że znają swoje mamy. Na zakończenie spotkania były wspólne tańce. Wszyscy świetnie się bawili przy piosenkach Majki Jeżowskiej.

Anna Kordowska