„Żyj z przyrodą w zgodzie”

Home / Archiwum / 2015 / 2016 / „Żyj z przyrodą w zgodzie”

Z okazji Dnia Ziemi dzieci z oddziału przedszkolnego, pod kierunkiem wychowawczyni, przygotowały przedstawienie o tematyce ekologicznej pt. „Jak rozweselić Ziemię” . Pokazały całej społeczności szkolnej jak dbać o naszą planetę. Nie trzeba dużego wysiłku, aby żyć z przyrodą w zgodzie. Wystarczy nie zaśmiecać lasów, nie wrzucać śmieci do rzek, jezior, zmniejszyć emisję zanieczyszczeń do atmosfery. Już w domu należy zacząć od segregacji śmieci. Dzieci pokazały, w które pojemniki należy wrzucać szkło, plastik i papier. Na zakończenie zaśpiewały piosenkę „ Żyj z przyrodą w zgodzie”, która przypomniała zebranym, że my też jesteśmy częścią przyrody, jak ją zniszczymy – zniszczymy siebie.

Dzień Ziemi to także okazja do ekspresji plastycznej. W związku z tym uczniowie naszej szkoły wzięli udział w szkolnym konkursie plastycznym „ Piękno natury – Wiosna”. Dzieci wykazały się pomysłowością i starannością. Prace były na bardzo wysokim poziomie . Nagrody książkowe zostały wręczone wyróżnionym uczniom przez Panią Dyrektor i organizatora. Prace dzieci można podziwiać na wystawie zorganizowanej w holu naszej szkoły

Nagrody otrzymali:

w I kategorii wiekowej ( klasa „0” – I):

I miejsce : Franciszek Chmielewicz – oddział przedszkolny

II miejsce: Igor Kozłowski – klasa I

III miejsce: Artur Pilecki – klasa I

w II kategorii wiekowej (klasy II – III):

I miejsce: Mikołaj Starzyk – klasa III

II miejsce: Maja Stokłosa – klasa IIa

III miejsce: Konstancja Banaszek – klasa III

Wyróżnienia:

Lana Biegajska – oddział przedszkolny

– Dominik Ziemlewski – oddział przedszkolny

– Ola Rusak – oddział przedszkolny

– Zuzanna Przybysz – klasa I

– Julia Peplińska – klasa IIa

– Agata Banaszek – klasa IIa

– Julia Rusak – klasa IIa

– Wiktoria Betkier – klasa IIb

– Jakub Chryszczak – klasa IIb.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Anna Kordowska