Idą święta, wielkanocne idą święta…

Home / Archiwum / 2015 / 2016 / Idą święta, wielkanocne idą święta…

23 marca 2016 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość wprowadzająca w nastrój świąt Wielkiej Nocy. Uczniowie klasy IIa i dzieci z oddziału przedszkolnego pod kierunkiem swoich wychowawczyń przygotowały przedstawienie o tematyce świątecznej pt. „Radosna Wielkanoc”. Dzieci z oddziału przedszkolnego pięknie powitały wiosnę, która zbudziła zwierzątka i sypnęła promieniami słońca. Jasne promyki rozjaśniły całą uroczystość, a widok takiej ilości kolorowych owadów malował uśmiechy na twarzach wszystkich zebranych. Uczniowie klasy IIa zaprezentowali wielkanocne zwyczaje, począwszy od Wielkiego Postu, który jest czasem oczekiwania na te piękne święta, po Wielkanocny Poniedziałek z obfitym polewaniem wodą. Nie zabrakło także kolorowych pisanek, zajączków ze słodyczami i kurki, bez której nie byłoby jajek na pisanki. Radosne piosenki o tematyce wiosennej i wielkanocnej w wykonaniu dzieci wprawiły zebranych w radosny nastrój, a niektórzy nawet włączyli się do wspólnego śpiewu. Kolorowa i iście wiosenno-wielkanocna dekoracja cieszyła oczy i dawała odczuć, że święta tuż, tuż. Po skończonym występie pani dyrektor zaprosiła wszystkich gości i całą społeczność szkolną na okolicznościowy poczęstunek. Można było skosztować wielkanocnych bab, mazurków i wielu pysznych ciast upieczonych przez rodziców uczniów naszej szkoły. Nie zabrakło także jajka, które jest jednym z symboli tych radosnych świąt. Wielkanoc w Polsce, to święto radości. Ta radość widoczna była na naszych stołach, m.in. w zielonym zbożu, wiosennych kwiatach i przede wszystkim na twarzach wszystkich obecnych na uroczystości.
Serdecznie dziękujemy paniom Renacie Siedleckiej, Hannie Napieralskiej i Marii Łazur za upieczenie wielkanocnych bab i mazurków, a panu Marcinowi Grzeszczakowi – sołtysowi wsi za wypożyczenie krzeseł i naczyń.
Anna Klimas
Anna Kordowska