Odwiedziny w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu

Home / Archiwum / 2015 / 2016 / Odwiedziny w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu


W piątek 26 lutego uczniowie z klasy II a oraz II b wraz z wychowawczyniami po raz pierwszy odwiedzili Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu. Dzieci uczestniczyły w warsztatach plastycznych pt. „Zabawki”.
Na początku poznaliśmy zabawkę DIY o tajemniczym imieniu „HAPTYCZNIK”. Pani animatorka wytłumaczyła nam, że jego nazwa wzięła się od właściwości stwora. Jak dzieci same słusznie zauważyły jest przyjemny w dotyku, miły, miękki i przytulny. HAPTYCZNIK miał mnóstwo odnóżek, na których wzór dzieci wykonały własne miękkie przytulanki. Najpierw wypełniały rękawy z materiału przyjemnym pluszem, ozdabiały kokardkami, pomponikami. Jedni zrobili misie, inni gąsienice, powstały również wymyślne bliżej nieokreślone stwory… Wyobraźnia dzieci nie miała końca. Z okazji zbliżających się świąt wielkanocnych wycięliśmy kaczuszki z kolorowej pianki, które mogą stać się piękną ozdobą świątecznego stołu. Na koniec dzieci dostały najtrudniejsze zadanie – zabawkę pokazującą początki animacji. Na drewniane kółeczko naklejały obrazki: z jednej strony elfa, natomiast z drugiej jego czapkę, ale do góry nogami. Po bokach, przy pomocy Pani animatorki, dzieci umieściły sznureczki. Jakie było nasze zdziwienie, gdy okazało się, że po nakręceniu kółeczka powstaje ruchomy obraz- elf zakłada czapkę.
Wszystkie wykonane zabawki uczestnicy warsztatów zabrały do domów na pamiątkę. Wizyta w Centrum Sztuki Współczesnej tak spodobała się dzieciom, że zapowiedziały się na kolejną wizytę.