Wspomnienia z ferii

Home / Archiwum / 2015 / 2016 / Wspomnienia z ferii

W pierwszym tygodniu ferii zimowych, w dniach 18 i 19 stycznia odbyły się zajęcia plastyczne dla dzieci z oddziału przedszkolnego.  Na warsztaty przybyli także uczniowie z klas II. Tematem pracy pierwszego dnia był                      „ Podwodny świat” wykonany techniką origami z koła. Zadaniem uczestników było odrysowanie od szablonów kół odpowiedniej wielkości, następnie ich wycięcie i złożenie wg wzoru. Tak powstała Syrenka, kraby, koniki morskie, rybki, glony.

Drugi dzień warsztatów to prace z wykorzystaniem tuszu. Najpierw dzieci pokrywały kartkę z bloku technicznego kredkami świecowymi. Zarysowywały całą powierzchnię kolorowymi pasami lub plamami. Następnie pokrywały całość tuszem zmieszanym z czarną farbką plakatową. Tak przygotowana powierzchnia musiała dobrze wyschnąć. Po odpowiednim czasie dzieci z zapałem przystąpiły do wydrapywania obrazków wykałaczkami.  Ta technika plastyczna bardzo spodobała się dzieciom, gdyż bardzo rzadko wykorzystywana jest na zajęciach z dużą grupą ze względu na swój charakter i czas potrzebny na wykonanie.

W międzyczasie , gdy kartki z tuszem schły, dzieci odkrywały świat stempli. Powstały prace w połączeniu z kredkami pastelowymi wg własnego pomysłu.

Wszystkie prace dzieci zostały wyeksponowane na holu szkoły. Rodzice nie kryli dumy ze swoich pociech, oglądając wystawę prac.

                                                                                        Anna Kordowska