Spotkanie z toruńskimi legendami

Home / Archiwum / 2015 / 2016 / Spotkanie z toruńskimi legendami

Dnia 9 października 2015 r. uczniowie klasy II a wraz z wychowawczynią uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych w Domu Legend oraz Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Toruniu. Pierwszym punktem programu był Dom Legend, a w nim zajęcia mające na celu poznanie historii miasta pisanej legendami. Uczestnicy wycieczki wcielali się w role: króla, giermka, dzwonnika, flisaków, czarownic, rzezimieszków oraz pomocników majstra przy budowie Krzywej Wieży. Rola komtura krzyżackiego oraz boga wina Bahusa przypadła wychowawczyni. Wszyscy wykazali się nie lada kunsztem aktorskim, chociaż nie bardzo udało się komturowi przestraszyć zgromadzony lud. W czasie podsumowania wędrówki szlakiem toruńskich legend, uczniowie pięknie odpowiadali na pytania prowadzącej, co świadczyło o tym, iż bardzo dużo wyniosły z zajęć.

Jako że zasady ruchu drogowego należy przypominać przy każdej nadarzającej się okazji, drugim punktem programu były zajęcia w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego. Dzieci utrwalały poznane zasady poruszania się po drogach. Wykazali się bardzo dobrą znajomością znaków drogowych oraz doskonałą zręcznością przy układaniu puzzli edukacyjnych. Jednak największą przyjemność sprawiało uczniom praktyczne stosowanie zasad ruchu drogowego. W specjalnie dostosowanej sali wcielali się w role pieszych, kierowców, a nawet policjanta. Jeśli któryś z uczestników ruchu drogowego złamał przepisy, został ukarany pouczeniem. Najbardziej surowym policjantem był Eryk, który wypatrzył każde przewinienie. Na zakończenie wszyscy zostali nagrodzeni znaczkami odblaskowymi i zaproszeni do konkursu plastycznego.

W przerwie między zajęciami uczniowie zjedli posiłek w restauracji Mc Donald. Do domów wracali pełni wrażeń i z niespodziankami w plecakach.

Anna Klimas