III Turniej Szóstoklasistów

Home / Archiwum / 2014 / 2015 / III Turniej Szóstoklasistów

10 czerwca był dniem spotkania szóstoklasistów z wszystkich gminnych podstawówek. Już po raz trzeci na Orliku w Grzywnie odbywał się bowiem Gminny Turniej Szóstoklasistów, którego organizatorami są Szkoła Podstawowa w Grzywnie i Klub Sportowy Sokół Grzywna. W tym roku w rywalizacji brało udział 5 klas. Uczniowie, pod dowództwem wychowawców, z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyli we wszystkich przygotowanych dla nich konkurencjach. Okazało się, że świetnie dawali sobie radę z bieganiem, ze skokami na piłkach, noszeniem pingpongowej piłeczki na talerzyku, a także toczeniem jajka (lub w kryzysowych momentach samego żółtka) za pomocą rakietki. Szóstoklasiści niemal bezbłędnie poradzili sobie również z minitestem z języka angielskiego oraz układaniem polskich przysłów. Najwięcej trudności sprawiły wszystkim zagadki matematyczne. Ostatecznie, po zaciętej rywalizacji, I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Grzywnie, II miejsce – Szkoła Podstawowa w Kończewicach, a miejsce III – Szkoła Podstawowa w Sławkowie, VIb ze Szkoły Podstawowej w Zelgnie zajęła IV, a VIa – V miejsce.

Serdecznie dziękujemy wszystkim tym, bez których pomocy i wsparcia impreza nie mogłaby się odbyć, w szczególności: Wójtowi Gminy Chełmża, Panu Jackowi Czarneckiemu, Pani Katarzynie Orłowskiej, Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, Prezesowi KS Sokół, Andrzejowi Jałocha oraz Państwu Violetcie i Marcinowi Grzeszczakom, Panom: K. Grabowskiemu, P. Jałocha, K. Kozłowskiemu, M. Legutko, A. Rumińskiemu. Natomiast Radnym wsi Grzywna,
G. Garwolińskiemu i M. Trzpilowi dziękujemy za zakup dodatkowych nagród dla uczestników, a Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Grzywnie za pyszne ciasta i pracę w turniejowej komisji.

Marlena Błaszkowska
Łukasz Kontowicz