PRZEGLĄD TEATRZYKÓW SZKOLNYCH W KOŃCZEWICACH

Home / Archiwum / 2014 / 2015 / PRZEGLĄD TEATRZYKÓW SZKOLNYCH W KOŃCZEWICACH

W środę, 3 czerwca w Szkole Podstawowej w Kończewicach odbył się X Przegląd teatrzyków szkolnych. Nasz zespół teatralny uczestniczy w tej imprezie od początku jej istnienia. W tym roku uczniowie klasy IV, pod kierunkiem pani Marleny Błaszkowskiej, zaprezentowali przedstawienie „Jak Zielony Kapturek uniknął losu swojej siostry Czerwonego Kapturka”. Młodzi artyści, mimo tremy spisali się świetnie na scenie, a występ został bardzo miło przyjęty przez zebraną publiczność.

Przeglądowi, jak co roku, towarzyszyło rozstrzygnięcie konkursu literackiego „W świecie baśni”, w którym należało napisać baśń. Tym razem motywem przewodnim pracy było magiczne pióro. Spośród wszystkich baśni napisanych przez uczniów naszej szkoły wybrane zostały trzy najlepsze, które wzięły udział w konkursie międzyszkolnym. Jury doceniło pracę Michała Muchy z Va, który zajął II miejsce w kategorii klas piątych. Natomiast Martyna Mucha i Julia Adamczyk (również z Va) otrzymały nagrody książkowe za udział w konkursie.

Nagrodzonym gratulujemy, a wszystkich uczniów zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu literackiego, która odbędzie się już za rok.

Marlena Błaszkowska