WYCIECZKA DO GDYNI I SOPOTU

Home / Archiwum / 2014 / 2015 / WYCIECZKA DO GDYNI I SOPOTU

W czwartek, 14 maja 2015 roku uczniowie klas młodszych wraz z wychowawczyniami wybrali się na wycieczkę nad morze do Gdyni
i Sopotu. Dzieci z niecierpliwieniem odliczały dni do wyjazdu. Chętnych było tak dużo, że musieliśmy pojechać autokarem i busem.

W Gdyni udaliśmy się na „Dar Pomorza”, obowiązkowy punkt każdej wycieczki. Tam wzięliśmy udział w lekcji muzealnej – zwiedzieliśmy każdy zakamarek żaglowca, począwszy od pokładu, skończywszy na maszynowi. Pan przewodnik przybliżył nam historię „Daru Pomorza” i zwyczaje panujące niegdyś na nim, dowiedzieliśmy się po co żaglowce mają dwa koła sterowe, gdzie znajduje się dziób a gdzie rufa.

Następnie poszliśmy do „Akwarium Gdyńskiego”, według dzieci miejsce najbardziej atrakcyjne. Tam zobaczyliśmy wiele gatunków ryb, gadów i płazów, niezwykle kolorowych i zadziwiających. Pełni wrażeń udaliśmy się na zasłużoną przerwę na posiłek i zakup pamiątek. Później pojechaliśmy do Sopotu, gdzie pogoda była dla nas bardziej łaskawa i zza chmur wyjrzało słońce. Dzięki temu spacer po molo był bardzo przyjemny. Zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia i wybraliśmy się na lody. Zmęczeni, ale zadowoleni bezpiecznie wróciliśmy do domów.

 

Monika Wasilewska