Pielęgnujemy polskie zwyczaje i tradycje wielkanocne

Home / Archiwum / 2014 / 2015 / Pielęgnujemy polskie zwyczaje i tradycje wielkanocne

Jak co roku, w przedświątecznym tygodniu odbyła się w naszej szkole uroczystość wielkanocna. Pomimo mało wiosennej aury za oknem, we wtorek, 31 marca, w szkole panowała radość i ciepła, przedświąteczna atmosfera. Uczniowie klasy pierwszej pod kierunkiem wychowawczyni zaprezentowali przedstawienie o tematyce wielkanocnej. Pokazali najistotniejsze zwyczaje i tradycje, które pielęgnuje się w polskich rodzinach. Były pisanki, mazurki, baby wielkanocne, koszyczek ze święconką, zajączki ze słodyczami i śmigus dyngus. Całe spotkanie miało wiosenną, świąteczną oprawę. Pierwszoklasiści, szczególnie kurczaki – dyngusiarze, starali się jak mogli, aby oddać klimat tych radosnych świąt.

Po obejrzeniu przedstawienia wszyscy zostali zaproszeni przez panią dyrektor na tradycyjny okolicznościowy poczęstunek. Na stołach nie zabrakło tradycyjnego jajka, bab, mazurków i innych świątecznych wypieków. Spotkaniu towarzyszyła wielkanocna wystawa prac uczniów klasy I.

Serdecznie dziękuję rodzicom uczniów, paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Grzywnie, panu sołtysowi Marcinowi Grzeszczakowi za pomoc i współpracę, a zaproszonym gościom za przybycie i dzielenie z nami radości związanej z nadchodzącymi świętami.

Anna Klimas