PALMY W GRZYWNIE PO RAZ SZESNASTY

Home / Archiwum / 2014 / 2015 / PALMY W GRZYWNIE PO RAZ SZESNASTY

Uroczystość Niedzieli Palmowej w Grzywnie od lat ma szczególnie piękną oprawę. Procesję, oprócz palemek przyniesionych przez wiernych, uświetniają również okazałe palmy wykonane przez uczestników Międzyszkolnego Konkursu na Najpiękniejszą Palmę. Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa w Grzywnie. W tym roku odbyła się jego szesnasta edycja.

Podobnie jak w poprzednich latach, najpierw w etapie szkolnym rywalizowały wszystkie klasy. Wygrała palma pierwszaków. Klasa trzecia zajęła drugie miejsce, a klasa czwarta – trzecie.
Jak co roku, palmy zachwycały pomysłowością, bogactwem materiałów, kunsztem wykonania i dbałością o detale. Nic dziwnego – w ich tworzeniu, z dużym zaangażowaniem, uczestniczyło wiele osób: uczniowie z wychowawcami, rodzice, babcie, ciocie.

Na wysokości zadania stanęły również placówki, które skorzystały z zaproszenia do udziału w konkursie: Ośrodek Przedszkolny w Grzywnie, Niepubliczne „Małe Przedszkole” w Chełmży, Szkoła Podstawowa w Brąchnówku, Szkoła Podstawowa w Ostaszewie i Gimnazjum w Pluskowęsach. Zgłoszone przez nie palmy (wraz ze zwycięską palmą Szkoły w Grzywnie) rywalizowały w etapie międzyszkolnym. Pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Grzywnie, drugie – Szkoła Podstawowa w Brąchnówku, trzecie – „Małe Przedszkole” w Chełmży.

Łącznie wykonanych zostało 13 palm. Wszyscy uczestnicy, podczas uroczystego spotkania wielkanocnego w naszej szkole, zostali nagrodzeni dyplomami i słodkimi nagrodami, a zdobywcy trzech pierwszych miejsc również książkami.

Wszystkie palmy znalazły się na wystawie pokonkursowej w Galerii „Stara Szopa” w Grzywnie.

Renata Grzęda