WYCIECZKA DO KINA

Home / Archiwum / 2014 / 2015 / WYCIECZKA DO KINA

W dniu 16.10.2014 klasy Vb i VI pod opieką pań, Marleny Błaszkowskiej oraz Joanny Błażejczyk, udały się do kina na długo wyczekiwaną komedię „Wakacje Mikołajka”, która jest kontynuacją ekranizacji Mikołajka z 2009 roku.

Nowy „Mikołajek” to pełna uroku i humoru ekranizacja opowiadań autorstwa René Goscinnego i Jean-Jacquesa Sempé, które od ponad pięćdziesięciu lat stanowią ulubioną lekturę i rozrywkę dzieci.

Sam film rozpoczyna się od apelu z okazji zakończenia roku szkolnego, który to dla wszystkich dzieci jest jedną z najszczęśliwszych chwil w roku. Podobnie jest z Mikołajkiem i jego przyjaciółmi. Wystarczy już tylko spakować walizki i można ruszać w wymarzoną wakacyjną podróż. Tym razem dla Mikołajka jest to podróż z rodzicami i Bunią nad morze. Tam chłopiec spotyka nowych przyjaciół – każdy z nich ma jedną charakterystyczną cechę: jeden jest płaczkiem, drugi je wszystko, co wpadnie mu w ręce, trzeci się mądrzy, czwarty zna się na majsterkowaniu, piąty jest z Irlandii. Mimo różnic trzymają się razem i kombinują, jak przepędzić z hotelu rodzinę przyjaciela ojca Mikołajka. Chłopiec podejrzewa, że znajomi ojca chcą go wyswatać ze swoją córką, Isabelle z wytrzeszczem oczu, co prowadzi do wielu zabawnych sytuacji.

Z wielką przyjemnością obejrzeliśmy film, śmiejąc się do łez. Jednogłośnie stwierdziliśmy, że było to bardzo miłe popołudnie.

Joanna Błażejczyk