OD BAŚNI DO BAŚNI

Home / Archiwum / 2013 / 2014 / OD BAŚNI DO BAŚNI

„Od baśni do baśni” to tytuł międzyszkolnego konkursu czytelniczego dla klas czwartych, którego organizatorem jest nasza szkoła. Ma on na celu popularyzowanie czytelnictwa i przybliżenie baśni, które są coraz mniej znane wśród dzieci i młodzieży. W tym roku tematem konkursu były utwory Hansa Christiana Andersena. W środę, 7 maja do rywalizacji przystąpiły trzyosobowe reprezentacje SP w Kończewicach, SP w Sławkowie, SP nr 5 w Chełmży oraz reprezentacja naszej szkoły w składzie: Julia Adamczyk, Martyna Mucha, Oliwia Osiak (kl. IVa). Uczniowie rozwiązywali test znajomości treści, krzyżówkę, odpowiadali na pytania dotyczące fragmentów baśni i rozpoznawali baśniowe rysunki autorstwa J. M. Szancera. Zadania nie należały do łatwych, ale świetnie przygotowani zawodnicy poradzili sobie z nimi doskonale. Ostatecznie I miejsce zajęła SP w Grzywnie, II – SP nr 5 w Chełmży, III – SP w Kończewicach, IV – SP w Sławkowie. Uczniom i ich opiekunom dziękujemy za udział w konkursie, a naszym dziewczynom szczególnie gratulujemy sukcesu!

Marlena Błaszkowska