Dla Babci i Dziadka mamy dzisiaj…

Home / Archiwum / 2013 / 2014 / Dla Babci i Dziadka mamy dzisiaj…

27 stycznia 2014 roku na zaproszenie swoich wnucząt z oddziału przedszkolnego, klasy pierwszej, drugiej i trzeciej do Szkoły Podstawowej w Grzywnie przybyły babcie, prababcie, dziadkowie i pradziadkowie. Pomimo niesprzyjającej pogody sala gimnastyczna wypełniła się ponad setką gości. Wszystkich zebranych powitała dyrektor szkoły, Hanna Dorenda.

Następnie głos zabrały dzieci, które przygotowały bardzo bogaty program artystyczny. Na powitanie była piosenka i wierszyki przygotowane przez pierwszaki oraz taniec „Trojak” w wykonaniu „zerówkowiczów”, którzy starali się także uświadomić swoim babciom i dziadkom, jaka powinna być wnuczka i jaki powinien być wnuczek.

Następnie odpowiednia scenografia przeniosła wszystkich do bajkowego lasu i domu babci. To drugoklasiści postanowili zaprezentować dziadkom inscenizację baśni o Czerwonym Kapturku. Na scenie nie zabrakło oczywiście dzielnego gajowego, który uratował babcię i Czerwonego Kapturka, a surowo ukarał złego wilka.

Uczniowie klasy III zaproponowali swoim babciom i dziadkom wyjątkowy sposób spędzania czasu. Oferowali hiphopowe tańce – wyginańce, jazdę skuterem oraz jogę. Zgromadzeni doskonale bawili się również przy znanych przebojach w wykonaniu trzecioklasistów, którzy brawurowo wykonali piosenki „Kolorowe jarmarki” i „Byle było tak”. W rolę Maryli Rodowicz wcieliła się Julia Błażejczyk, a Krzysztofa Krawczyka Radosław Ruta.

Na zakończenie dzieci połączyły swoje siły i wspólnie zaśpiewały piosenkę finałową, w której życzyły gościom: „Niech żyją długi czas i zawsze lubią nas!”. Następnie nadszedł czas na składanie życzeń i wręczenie dziadkom upominków wykonanych pod kierunkiem wychowawczyń.

Goście ze wzruszeniem i szerokimi uśmiechami na twarzach oglądali występy. Byli dumni ze swoich wnucząt i wdzięczni za tak wspaniały występ – specjalnie dla nich. Mali artyści otrzymali gromkie brawa i słodkie podziękowanie.

Następnie był czas na żarty, wspomnienia i miłe pogawędki przy pięknie nakrytych i zastawionych pysznym ciastem stołach.

W dalszej części spotkania ponownie na scenie pojawili się uczniowie klasy III, którzy zaprosili wszystkich chętnych do tańca przy „Kaczuchach” i „Woogi Boogi” . Przy skocznej muzyce, tańcach i zabawach bardzo miło płynął czas. Wychodząc, babcie i dziadkowie nie kryli słów uznania oraz radości z tak przygotowanego spotkania.

Upieczeniem ciast i obsługą zajęli się niezawodni rodzice uczniów z oddziału przedszkolnego, klasy pierwszej, drugiej i trzeciej, którym bezapelacyjnie należy się złoty medal za organizację. O dekorację sali zadbały wychowawczynie Anna Kordowska, Anna Klimas, Renata Grzęda, a stoły nakryła i udekorowała Marlena Błaszkowska.

Serdecznie dziękujemy panu Marcinowi Grzeszczakowi- sołtysowi wsi Grzywna, na którego pomoc jak zwykle mogliśmy liczyć.

Anna Klimas