Dzień Matki i Ojca w Szkole Podstawowej w Grzywnie

Home / Archiwum / 2012 / 2013 / Dzień Matki i Ojca w Szkole Podstawowej w Grzywnie

Uczniowie klasy drugiej przygotowali dla swoich rodziców uroczyste spotkanie w postaci „Koncertu życzeń”. Życzenia przeplatane były piosenkami w wykonaniu samych uczniów. W nie jednym oku rodzica zakręciła się łezka wzruszenia, gdyż życzenia były kierowane bezpośrednio do konkretnej mamy i konkretnego taty. Na zakończenie występu dzieci dedykowały rodzicom wyjątkowy utwór- „Cudownych rodziców mam”, do którego przygotowały skromny układ choreograficzny. Po występie zaproszeni goście otrzymali od swoich pociech róże z krepy włoskiej w „doniczce”. W trakcie uroczystości rodzice, jak i uczniowie doskonale bawili się przy kalamburach. Dużo radości sprawiało mamom i tatom rozpoznawanie na rysunkach- przygotowanych specjalnie na tę okoliczność, swojej rodziny oraz marzeń dzieci. O słodki poczęstunek zadbali, jak zawsze niezawodni rodzice.

Anna Klimas

„Kochana Mamo…”

Dnia 7 czerwca 2013r. dzieci z oddziału przedszkolnego gościły swoje mamy z okazji Dnia Matki. Dzieci zaprezentowały się w tym dniu jako gospodarze i mali aktorzy. Przedstawiły inscenizację pt. „ Zagubione korale”. Wcieliły się w role kwiatów, żabki, bociana, myszki, kreta, pszczółek, jeża, mrówki i konika polnego. Przy zastawionym ciastem stole mamy gromkimi brawami podziękowały swoim pociechom. Dzieci z kolei obdarowały mamy własnoręcznie zrobionymi z masy solnej wazonikami. Kolejnym punktem programu były zagadki dla mam np. odnalezienie własnego portretu wykonanego przez dziecko. Okazało się, że zarówno mamy jak i dzieci doskonale się znają, Niespodzianką dla wszystkich mam okazały się zabawy integracyjne, w które dzieci bawią się w przedszkolu. Zabawy te sprawiły wiele radości z arówno dzieciom jak i ich mamom. Rozbawiły dorosłych do „łez” i przypomniały lata dzieciństwa. Przed rozstaniem każde dziecko zatańczyło ze swoją mamą.

Anna Kordowska

„Upominki dla Mam i Tatusiów”

Uczniowie klasy pierwszej, z okazji święta swoich Mam i Tatusiów, przygotowali dla Nich w upominku przedstawienie pt. „Czerwony Kapturek”. Licznie zgromadzeni Rodzice chętnie obejrzeli przygody niesfornej dziewczynki. Dzięki pomocy dzielnego leśniczego wszystko dobrze się skończyło, a dzieci przypomniały sobie ważną wskazówkę płynącą z morału bajki. Dodatkowym prezentem były kwiaty z papieru wykonane przez dzieci techniką origami . Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców.

Renata Grzęda