XIV KONKURS NA PALMĘ WIELKANOCNĄ

Home / Archiwum / 2012 / 2013 / XIV KONKURS NA PALMĘ WIELKANOCNĄ

Niezmiernie popularną inicjatywą realizowaną w szkole od 2000 roku jest konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną. Jest elementem realizacji zadań szkoły wynikających z edukacji regionalnej i dziedzictwa kulturowego w regionie, służy integracji działań wychowawczych szkoły i środowiska rodzinnego. Odbywa się najpierw na poziomie szkoły, a następnie zwycięska palma bierze udział w rywalizacji międzyszkolnej.

Dzieci z klas młodszych mają możliwość przygotowania palmy wspólnie z rodzicami podczas organizowanych przez nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej warsztatów, na których uczestnicy wykonują różnymi technikami kwiaty i elementy ozdobne. Następnie łączą je z naturalnymi materiałami – bukszpanem, trzciną, gałązkami wierzby, brzozy tworząc oryginalne i niepowtarzalne kompozycje.

Starsze klasy wykonują swoje palmy wspólnie z wychowawcami. Ponieważ konkurs jest międzyklasowy, za rezultat odpowiadają wszyscy, dlatego wykonywanie palmy jest świetną okazją, aby doskonalić umiejętność pracy w grupie, planowania pracy, staranności i odpowiedzialności za powierzone zadanie.