Kalendarium roku szkolnego 2023/24
KALENDARIUM SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. F. ŻWIRKI I S. WIGURY W GRZYWNIE
rok szkolny 2023/2024
TERMIN | NAZWA | OSOBA ODPOWIEDZIALNA |
4.09 | Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego | wychowawcy |
11.09 | Rocznica katastrofy pod Cierlickiem | wychowawcy |
Do 20.09 | Inaugurujące zebranie z rodzicami | wychowawcy |
Do 15.09 | Opracowanie planu nadzoru pedagogicznego | dyrektor |
3-15 wrzesień | Przeprowadzenie badań diagnostycznych wśród uczniów, nauczycieli i rodziców dotyczących uzależnień, opracowanie diagnozy PWP | pedagog, psycholog |
do 30.09 | Uchwalenie nowego Programu Wychowawczo-Profilaktycznego | dyrektor |
30.09. | Wyłonienie kandydatów do Samorządu Uczniowskiego, opracowanie plakatów kandydatów
|
wychowawcy klas |
2.10 | Akcja “Warzywa i owoce dla zdrowia i pomocy” | B.Koprowska, D.Kurdynowska |
13.10. | Ślubowanie klas pierwszych | A. Klimas, A. Kordowska |
13.10. | Święto Komisji Edukacji Narodowej | P. Rogaszewski |
13.10. | Wybory do Samorządu Uczniowskiego | M. Ciszewska |
23.10 | Ogłoszenie konkursu “Kartka z kalendarza” | D. Bogdanowicz |
4.11 | Przeprowadzenie badań diagnostycznych do PWP | Pedagog, psycholog |
10.11. | Święto Niepodległości | D. Bogdanowicz |
Trzeci tydzień listopada | Egzamin próbny dla klas ósmych | Ilona Swinarska, Anna Lada, Marta Ciszewska |
1.12. | Wystawienie zagrożeń oceną niedostateczną semestralną | wszyscy nauczyciele |
Ostatni tydzień listopada | Śródsemestralne zebrania z rodzicami | wychowawcy |
23.12. | Jasełka,
uroczystości bożonarodzeniowe |
M. Jelińska, I. Cierzniewska |
19.01 | Termin wystawienia ocen semestralnych | wszyscy nauczyciele |
19.01 | Zablokowanie systemu Librus | dyrektor |
25.01 | Termin składania odwołań przez rodziców lub uczniów o zmianę semestralnych ocen klasyfikacyjnych | wychowawcy |
26.01 | Rada Pedagogiczna klasyfikacyjna | wszyscy nauczyciele |
Ostatni tydzień stycznia | Próbny egzamin ósmoklasisty | Ilona Swinarska, Anna Lada, Marta Ciszewska |
Tydzień w połowie stycznia | Semestralne spotkania z rodzicami | wychowawcy |
II półrocze | Dzień Języków Obcych | A. Ratowska, M. Ciszewska,
A. Jastrzemska- Czenkusz |
Ostatni tydzień marca | Śródsemestralne spotkania z rodzicami | wychowawcy |
10.03 | Przeprowadzenie badań diagnostycznych do PWP | Pedagog, psycholog |
27.03 | Przedstawienie Wielkanocne | A. Klimas |
Wg planu podanego przez parafię | Rekolekcje Wielkopostne | M. Jelińska |
28.03 | Światowy Dzień Zdrowia – konkurs „Zdrowie na talerzu” | B. Koprowska, D. Kurdynowska |
2.04 | Dzień Świadomości Autyzmu | K. Woźniak, A. Sadowska- Chorążak |
19.04. | Akcja „Żonkil” | I. Swinarska |
30.04. | Święto uchwalenia Konstytucji 3 Maja
|
Ł. Kontowicz |
kwiecień | Akcja Ekologiczne przerwy – kwiecień | B. Koprowska, D. Kurdynowska |
14-16.05 | Egzamin Ósmoklasisty | dyrektor |
Ostatni tydzień maja | Końcoworoczne spotkania z rodzicami | wychowawcy |
maj/czerwiec | Wycieczki szkolne | wychowawcy |
Do 10.05. | Wystawienie zagrożeń roczną oceną niedostateczną | nauczyciele |
31.05. | Dzień Dziecka | Wszyscy nauczyciele |
3.06 | Konkurs “wiedzy o zdrowiu” | B. Koprowska |
7.06. | Wystawienie ocen końcoworocznych | nauczyciele |
7.06 | Ewaluacja Programu Wychowawczo-Profilaktycznego | Pedagog, psycholog |
12.06 | Zablokowanie systemu Librus | dyrektor |
14.06 | Termin składania odwołań przez rodziców lub uczniów o zmianę rocznych ocen klasyfikacyjnych | dyrektor |
17.06 | Rada Pedagogiczna klasyfikacyjna | nauczyciele |
18-19.06 | Pokazy chemiczne | B. Koprowska |
20.06 | Pożegnanie klas ósmych | B. Koprowska |
21.06 | Uroczyste zakończenie roku szkolnego dla klas 1-3 | R. Grzęda |
21.06 | Uroczyste zakończenie roku szkolnego
dla klas 4-8 |
M. Błaszkowska |
Zgodnie z rozkładem materiału
(warunki i sposób realizacji podstawy programowej) |
Wycieczka do ogrodu zoobotanicznego/botanicznego | B. Koprowska, D. Kurdynowska,
P. Rogaszewski |
Zgodnie z Rozporządzeniem MEN z 31.08.2017 r. w sprawie szczegółowego sposobu(…)upowszechniania wśród dzieci zdrowych nawyków żywienia | Pielęgnacja ogródka szkolnego
|
P. Rogaszewski, A. Kordowska |
Zgodnie z rozkładem materiału
(warunki i sposób realizacji podstawy programowej) |
Wycieczka do wybranego Muzeum- miejsca pamięci | B. Łaukajtys |
Zgodnie z rozkładem materiału
(warunki i sposób realizacji podstawy programowej) |
Wycieczka do Urzędu Gminy w Chełmży | B. Łaukajtys |
Zgodnie z rozkładem materiału
(warunki i sposób realizacji podstawy programowej) |
Wycieczka do wybranej Galerii Plastycznej | D. Bogdanowicz |
Zgodnie z rozkładem materiału
(warunki i sposób realizacji podstawy programowej) |
Wyjazd do Teatru/Opery/na Koncert | M. Błaszkowska, I. Swinarska |
Zgodnie z wytycznymi OP | Udział w akcji “Sprzątanie Świata” | D. Kurdynowska |